טבעות נישואין | טבעות אירוסין | תכשיטים

טבעות אירוסין וטבעות נישואין - כך ישתלבו באופן מושלם


המסורת היהודית עושה שימוש בשני סוגים של טבעות המסמלות את ההתחייבות והכניסה בברית הנישואין. הטבעת הראשונה היא הטבעת שמעידה על הצהרת הכוונות של הגבר לאישה והיא טבעת האירוסין. טבעות אירוסין הן טבעות שלרוב מקושטות באבן יקרה כמו יהלום וניתנות לכלה המיועדת עם הצעת הנישואין. הטבעת השנייה היא טבעת הנישואין עצמה אשר מבחינה הלכתית חייבת להיות אחידה, עגולה וללא אבנים או עיטורים עליה. טבעות נישואין משמשות לקידוש הכלה בחופה ולכן ניתנות לכלה במהלך החופה והקידושין. 


גם טבעות נישואין וגם טבעות אירוסין הן טבעות שילוו את הכלה לאורך כל חייה ולכן חשוב מאוד שהעיצוב שלהן יתאים אחת לשנייה ויתאים לטעם האישי של הכלה. כיצד ניתן לשלב טבעות נישואין עם טבעות אירוסין באופן מושלם? להלן הטיפים.
בחירת צבע הזהב


טבעות נישואין כמו טבעות אירוסין לרוב עשויות מחומר הזהב שנחשב לחומר היוקרתי ביותר. נכון להיום ניתן לעשות שימוש בזהב לבן או זהב צהוב ואפילו זהב אדום. את צבע הזהב ניתן להתאים באופן מושלם גוון העור ולטעם האישי של הכלה. על מנת להתאים את שתי הטבעות אחת לשנייה יש להתחשב בצבע הזהב ולבחור באותו צבע לשתי הטבעות. ניתן לבחור בצבעים שונים של הטבעות במידה והן מיועדות לענידה בשתי הידיים ולא יהיו אחת ליד השנייה.


התאמת הסגנון העיצובי


למרות שטבעת אירוסין לרוב מעוצבת מאבן יהלום במרכז החישוק וטבעת נישואין חייבת להיות עגולה מבפנים וחלקה ללא אבנים, עדיין ניתן לבחור סגנון עיצובי תואם. הטכניקות של הצורפים היום מאפשרות שימוש באלמנטים עיצוביים שונים מבלי לפגוע בפרמטרים ההלכתיים של הטבעות כמו ריקוע של החישוק, מעטה של צורת תחרה מעל טבעת חלקה, מעטה של צורה מעוטרת, שילוב של זהב מכמה צבעים, שילוב של כמה טבעות המודבקות יחד ועוד.


הודות לגמישות ולעיצובים השונים ניתן לבחור עיצוב בעל קונספט דומה בין טבעות נישואין לטבעות האירוסין ועדיין להשאיר את הקונספט העיצובי המתאים לכל טבעת באופן ייחודי לה. התאמה בין העיצובים של הטבעות יוצר מעין סט שנראה יפה מאוד על היד ומאפשר לענוד את שתי הטבעות על אותה יד למראה מושלם.

בניית אתרים SeoSmart